کود طبیعی

کارخانه کاسپین کود گلستان

کارخانه کاسپین کود گلستان به شماره ثبت 402583 دارای پروانه بهره برداری به شماره 202597 در سال 1391 فعالیت خود را آغاز و بزرگترین واحد تولید صنعتی کود آلی خاورمیانه با ظرفیت 65000 تن در شهرستان گنبدکاووس واقع در استان گلستان مشغول به فعالیت می باشد. در این راستا توانسته کلیه مجوزهای لازم و قانونی را از سازمان ها و ارگان های مربوطه اخذ نماید.

این واحد تولیدی علاوه بر کیفیت کود تولیدی مطابق استانداردهای روز (اتحادیه اروپا) از نظر تولید ملی و قیمت تمام شده نقش بسیار مهمی در صنعت کشاورزی دارد. گسترش مصرف کودهای ارگانیک و تغذیه گیاهان در راستای حفظ بقاء اکولوژی و همچنین ترویج بازارهای داخلی و جذب بازارهای خارجی به منظور ارائه تولیدات با کیفیت از مهمترین کارهای این مجموعه تولیدی می باشد.

دلیل برتری کاسپین کود ؟

دلیل برتری فرآورده های اسید هیومیک کاسپین کود گلستان، عدم استفاده از سایر مواد متفرقه و همچنین عدم استفاده از لئوناردیت نامرغوب بوده، همچنین این کودها چون بر اساس تحقیقات و همچنین همکاری با سایر کشورهایی که در زمینه تولید اسید هیومیک فعالیت داشته اند تحت نظارت یک تیم کاملاً متخصص تولید گردیده و باعث برتری آن نزد کشاورزان گردیده است.

مزیت رقابتی کاسپین کود چیست ؟

مزیت رقابتی کودهای هیومیک اسید شرکت کاسپین کود به دلیل پیشرو بودن این کارخانه در نوآوری و تولید محصولات با کیفیت بسیار بالا میباشد که با توجه به کمبود شدید مواد آلی در خاک های زراعی کشور، توانسته باعث اصلاح ساختاری خاک، توسعه ریشه و افزایش قابلیت جذب عناصر غذایی و سایر مزیت ها به شرح ذیل گردد:

۱- افزایش ظرفیت تبادل کاتیونی در خاک
۲- افزایش فعالیت های باکتریایی و میکرو ارگانیسم ها در ناحیه ریشه
۳- توسعه ریشه و افزایش جذب عناصر غذایی توسط گیاه
۴- کاهش تراکم خاک و افزایش هوا دهی در ناحیه ریشه گیاه
۵- محرک رشد ریشه و جلوگیری از تثبیت سایر عناصر مغذی در خاک
۶- سهولت استفاده در سیستم های آبیاری مکانیزه و معمولی
۷- کاهش دوره های آبیاری و صرفه جویی در آب مصرفی
۸- کاهش مصرف سایر کود های شیمیائی

شرکت کاسپین کود گلستان

گسترش مصرف کودهای ارگانیک و تغذیه گیاهان در راستای حفظ بقاء اکولوژی و همچنین ترویج بازارهای داخلی و جذب بازارهای خارجی به منظور ارائه تولیدات با کیفیت از مهمترین کارهای این مجموعه تولیدی می باشد.

حقوق و اخلاق حرفه ای، اعتبار کار ماست.

برای اطلاعات بیشتر در مورد شرکت و محصولات آن میتوانید کاتالوگ رو با کلیک روی آیکن زیر دانلود کنید.

چرا کاسپین کود :

کاسپین کود گلستان با داشتن تیم تخصصی فنی با استفاده از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه و لئوناردیت موجود با پیشرفته ترین دستگاه های تولید، طبق پروسه ای علمی و فنی نسبت به تولید اسید هیومیک در فرمولاسیون های مایع، پودر و گرانول اقدام نموده، که با تایید موسسه خاک و آب وزارت کشاورزی و همچنین تاییدیه آزمایشگاههای معتبر بین المللی، باعث رضایتمندی کشاورزان و باغداران عزیز گردیده و بدین جهت فرآورده های اسید هیومیک این کارخانه، دربین کشاورزان جایگاه خاصی دارد.

با توجه به روند افزایش جمعیت جهان و نیز پیش بینی های نیاز به مصرف غذا در دنیا که به حدود دو برابر خواهد رسید، موضوع افزایش ضریب امنیت غذایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است تا امکان دسترسی آسان تمام مردم به مواد غذایی فراهم گردد از آنجائیکه محدودیت های موجود از نظر زمینهایی قابل کشت، محدودیت منابع آبی، اقلیمی و … امکان افزایش غذا با شرایط موجود را بسیار مشکل میکند، لذا چاره ای جز افزایش بهره وری از زمینهای کشاورزی وجود ندارد که یکی از مهمترین عوامل افزایش بهره وری تقویت خاک و حفاظت از خاک و کمک به رشد و محصول دهی بهتر و کاهش مصرف آب است، در این راستا هیومیک اسید یکی از پر بازده ترین محصولات برای دست یافتنی به این مهم است شرکت کاسپین کود گلستان بعنوان بزرگترین کارخانه تولید هیومیک اسید در خاورمیانه، افتخار نقش آفرینی در افزایش بهره وری زمینهای کشاورزی و افزایش ضریب امنیت غذایی را دارد.

+ 10 سال

تجربه کاری

محصولات

هیومیک اسید

هیومیک اسید

هیومیک اسید چیست؟

هیومیک اسید ماده‌ایی طبیعی در اعماق زمین است که محصول ثانویه‌ی گیاخاکسازی یا همان فرایند تولید دوباره‌ی خاکِ گیاه است که میلیون‌ها سال به طول می‌انجامد. گیاخاکسازی مستلزم شرایط جغرافیایی منحصر به فردی از فشارهوا، دما، بعلاوه‌ی ترکیب درستی از مواد آلی است که در طول زمان، این ماده‌ی آلی را متراکم می‌سازد و به ماده‌ایی جدید و به طور استثنایی مفید موسوم به هیومیک اسید تبدیل می‌کنند.
به طور خلاصه، هیومیک اسید ماده‌‌‌ایی معدنی، حاوی ترکیبات غنی که از گیاهان دریایی که میلیون‌ها سال پیش وجود داشتند، ایجاد می‌شود.

اهمیت هیومیک اسید در چیست؟

هیومیک اسید ماده‌ایی فوق‌العاده قوی، که مواد معدنی آلی و عناصر کمیابِ سبزیجات و میوه‌های آلی زنده‌ی باستانی را بعلاوه‌ی گیاهان دریایی باستان در خود حفظ نموده، است.

نحوه‌ی عملکرد هیومیک اسید چگونه است؟

در سطح سلولی، هیومیک اسید نقش اصلی خود را در خارج از سلول‌ها ایفا می‌کند و مانع از ورود ویروس‌ها و سموم به بدن می‌شود، التهابات را کاهش داده، به مبارزه با رشد سلول‌های بدخیم می‌پردازد و کلید فیزیولوژیک بدن که بیماری‌ها را کنترل می‌نماید را روشن می‌کند و بدین ترتیب روند رشد بسیاری از بیماری‌های جدی را معکوس می‌گرداند. در داخل معده، به تجزیه و تحلیل غذا کمک کرده و به مهاجمان خارجی و سموم حمله می‌کند. هیومیک اسید، سموم را پیش از آنکه وارد سلول‌ها شوند از روده خارج می‌کند و به سیستم ایمنی اجازه می‌دهد تا در اوج کمال مطلوب خود عمل کند.

فواید هیومیک اسید چیست؟

تحقیقات در طی چند دهه‌ی اخیر نشان می‌دهد که فواید بالقوه‌ی آن عبارتند از:

 • مبارزه با سرطان
 • مبارزه با تومورهای غده‌ی تیروئید
 • بهبود کیفیت خواب
 • نبرد با ویروس‌ها
 • ایجاد روندی معکوس در بیماری‌های چشمی

فلویک اسید چیست؟

فلویک اسید را با فولیک اسید اشتباه نگیرید.

فلویک اسید یکی دیگر از مواد طبیعی از اعماق زمین است، فقط نقاط خاصی از جهان این ماده‌ی معددنی آلیِ غنی را در خود دارند، این ماده از عمق ۶ تا ۷.۵ کیلومتر زیر سطح زمین استخراج می‌شود. فلویک اسید هم مانند هیومیک اسید در طی فرایند گیاخکسازی گیاهان دریایی شکل می‌گیرد، که شکل‌گیری آنها مستلزم زمان است. فلویک اسید، نخستین سری از مولکول‌هایی هستند که پس از تدفین و زیر خاک رفتن گیاهان دریایی در نتیجه‌ی فعالیت‌های آتشفشانی در میلیون‌ها سال پیش، بستر دریا را پوشاندند و در زمره مواد معدنی باستانیِ بسیار غنی محسوب می‌شوند. به مرور زمان، این گیاهان دریایی و ترکیبات آلی دیگر با فلویک اسید ترکیب شده و هیومیک اسید را شکل دادند. فلویک اسید در واقع پیش‌ماده‌ی ساختِ هیومیک اسید است. فلویک اسید مولکولی بسیار کوچک‌تر از هیومیک اسید است و تاثیر منحصر به فردی در بدن دارد.

نحوه‌ی عملکرد فلویک اسید چگونه است؟

در سطح سلولی، فلویک اسید بیشترین فعالیت خود را درون سلول‌ انجام می‌دهد، غشای سلولی را نفوذناپذیر می‌سازد و مواد مغذی را به درون سلول‌ها انتقال می‌دهد. یکی از مزایای آن این است که سلول‌ها را حجیم‌تر کرده و استفاده از مواد مغذی را ساده‌تر می‌کند. فلویک اسید با آب هم‌بست شده و از بدن در برابر فرایند طبیعی سم‌زدایی محافظت می‌کند.

فواید فلویک اسید چیست؟

طبق تحقیقات فلویک اسید:

 • سیستم ایمنی را تقویت می‌نماید.
 • می‌تواند درد را کاهش دهد.
 • صدمات ناشی از رادیکال‌های آزاد را به حداقل می‌رساند.
 • می‌تواند زخم‌های عفونی روده را التیام ببخشد.

مزایای کود های آلی کاسپین

 • مواد مغذی موجود در کودهای آلی برای سالم نگه داشتن گیاه خیلی بیشتر از مواد شیمیایی بالانس هستند.
 • افزایش فعالیت بیولوژیک خاک که باعث بهبود تحرک مواد مغذی و تجزیه مواد سمی می شود.
 • افزایش رشد ریشه در نتیجه ساختار بهتر خاک.
 • افزایش همکاری میکوریزا که مصرف فسفر را بهبود می بخشد.
 • افزایش مواد آلی محتوی در خاک، بنابراین بهبود ظرفیت تبادل مواد مغذی،
 • افزایش نگهداری آب در خاک، توسعه تراکم با فرینگ خاک علیه اسیدیته شدن،شوری، آفات و سمیت فلزات سنگین.
 • کمک به جلوگیری از اشاعه بیماری ها و انگل های موجود در خاک.
 • تهيه و فراهم نمودن غذا و افزايش رشد ميكرو ارگانيسم هاي سودمند و كرمهاي خاكي را نيز بر عهده دارند.

کود مرغی

کود مرغی پلت بیو ارگانیک

امروزه جهت رفع معایب کودهای تازه دامی و مرغی با استفاده از تکنولوژیهای نوین این کود ها را فرآوری می کنند تا هم به لحاظ ظاهری، هم رفع آلودگی و هم اضافه نمودن ویژگی های مثبت از جمله امکان غنی سازی این کودها تغییرات قابل قبولی ایجاد گردد.

یکی از این نوع فرآوریها تبدیل کود پودری و کلا کودهای معمولی مرغی به قطعات فشرده شده حدود نیم تا یک سانتی متری است که به آنها پلت گفته می شود. کود پلت غنی شده ارگانیک دارای مواد آلی و عناصر ماکرو و میکرو هستند که شامل ازت، فسفز، پتاسیم، آهن، منیزیم، روی، کلسیم، مس و… می باشد. این کود فاقد هرگونه آلودگی و عوامل بیماری زا، بذر علف های هرز و لارو و تخم حشران و سایر آلودگی های متداول در کود خام بوده و کاملا بهداشتی و بدون بوی نا مطبوع است. کودهای فوق طی فرآیندهای متوالی با ریز مغذیهایی مهمی مثل آهن، روی، منگنز، و مس به شورت کلات EDTA و اسید فوریک (برای اولین بار در دنیا) کلاته و غنی سازی شده و با عبور از فرآیند پلت وارد سیستم خشک کن شده تا محصول خشک شود و رطوبت به 10 الی 12 درصد برسد. این رطوبت هم مدت نگهداری محصول را افزایش می دهد هم از آلودگی های احتمالی قارچی باکتریایی آن جلوگیری می کند.

کود آلی ارگانیک ضدعفونی شده دارای 60 تا 70 درصد ماده آلی، کاملا خشک، به شکل پلت و قابل مصرف برای انواع گیاهان می باشد. این کود برای محصولات باغی، زراعی، گلخانه ای، سبزی و صیفی، چمن و فضای سبز و گل و گیاهان زینتی قابل استفاده است. این کود بر خلاف کودهای شیمیایی فاقد تاثیرات مخرب بر خاک، ریشه گیاه و محیط زیست بوده و عناصر موجود در آن در اثر آبیاری متوالی یا بارندگی شسته نمی شود بلکه به تدریج آزاد و فعال شده و برای گیاه قابل مصرف می گردد، به طوریکه موجبات رشد و تقویت مستمر گیاه را فراهم آورده و ضمن اصلاح و احیا بافت خاک در کشت های بعدی نیز تاثیرات مثبت خود را تداوم می بخشد.

لازم به ذکر است عناصر غذایی موجود در این کود به صورت سیدروفوریک کلات شده و باعث آزاد سازی تدریجی و مداوم عناصر به ویژه ازت در تمام دوره رشد گیاه شده و خطر گیاه سوزش و عوارض شیمیایی را نخواهد داشت.

آنالیز کود مرغی

کود کاسپین یک محصول طبیعی و ارگانیک و بدون مواد شیمیایی می باشد، لذا امکان دارد نتایج آزمایشات مختلف باشد. مقادیر ذکر شده میانگین چند آزمایش است.

نام عنصر ماکرو درصد
ماده ارگانیک 60-65
ازت کل (N) 4-5
فسفر (P) 2-3
پتاسیم (K) 2-3
کلسیم(Ca) 3-3/5
گوگرد (S) 3-3/5
نام عنصر میکرو درصد
آهن (Fe) 1200-1400
منگنز (Mn) 400-600
مس (Cu) 600-800
روی (Zn) 800-1000
مولیبدن (Mo) 200-400
بر (B) 200-400

برگه اطلاعات ایمنی

لطفا برای دریافت و مشاهده جزییات برگه اطلاعات ایمنی بر روی تصویر پایین کلیک کنید.

گواهینامه های کسب شده توسط سازمان بین المللی استاندارد سازی